Kamień szlifierski dwustronny to najwyższej jakości produkt przeznaczony do dokładnego i efektywnego ostrzenia noży dzięki 2 rodzajom gradacji zawartym w jednym produkcie.

O produkcie

Dwustronny kamień szlifierski to najwyższej jakości produkt przeznaczony do dokładnego i efektywnego ostrzenia noży. Dzięki 2 rodzajom gradacji zawartym w jednym produkcie, tego typu ostrzałka pozwala wyjątkowo precyzyjnie, w łatwy sposób i równomiernie naostrzyć nawet profesjonalny nóż na całej długości jego klingi. Kamień o ziarnistości 400 pomoże przywrócić standardową ostrość nawet bardzo stępionym nożom, jak i naprawić mikrorysy czy mikropęknięcia powstałe w skutek częstego użytkowania noża. Kamień o ziarnistości 1000 posłuży natomiast do dokładnego wyrównania ostrza, tym samym naostrzenia go w stopniu wyższym, by stało się jeszcze bardziej precyzyjne w krojeniu. Odpowiednio ostrzone noże na kamieniu o tym stopniu gradacji nie powinny szarpać włókien warzyw i mięs.

Czy wiesz, że...

Do zestawu dołączono ułatwiające ostrzenie dwie prowadnice (uchwyty do ostrzy). Ich użycie zapewni odpowiedni kąt prowadzenia ostrza po kamieniu (do noży małych do 15 cm ostrza, oraz do noży długich od 15 – 22 cm ostrza), a tym samym jego idealne naostrzenie. W zestawie znajdziemy też polerkę ze stali nierdzewnej do czyszczenia i wygładzania kamienia, a także podstawkę pod kamień.

Zobacz galerię

previous arrowprevious arrow
20
21
22
23
19
next arrownext arrow

Co wyróżnia ten produkt

  • Materiał – kamień szlifierski o różnym gradiencie, tworzywo sztuczne, silikon, stal nierdzewna
  • Mechanizm – dwa rodzaje gradientu – kamień o ziarnistości 400 do bardzo stępionych noży oraz kamień o ziarnistości 1000 do dokładnego wyrównania ostrza, tym samym naostrzenia go stopniu wyższym
  • Dodatkowe akcesoria – 2 rodzaje prowadnic zapewniające odpowiedni kąt prowadzenia ostrza po kamieniu, polerka do czyszczenia i wygładzania kamienia, podstawka pod kamień

Zapraszamy do sklepu

 

Zobacz inne produkty Zwieger